Żagwin ogrodowy kwitnie od kwietnia do maja. Jest roślina zimozieloną. Ma przepiękne barwy kwiatów w zależności od odmiany: niebieskie, fioletowe, białe i różowe. Są dość drobne, złożone z czterech płatków. Możemy się spotkać także z nazwą obrecja ogrodowa - jest to jedna i ta sama roślina co żagwin.

Zawciąg nadmorski jest przepiękną ozdobną byliną pochodzącą z Europy i Ameryki. Kwitnie bardzo obficie w maju i czerwcu, nieco mniej w kolejnych miesiącach lata. Barwa kwiatów może być różna. Najczęściej jednak kwiaty są koloru czerwonego, różowego oraz białego. Dzięki swoim igiełkowatym liściom wyglądem przypomina trochę kępy traw.

Wilczomlecz mirtowaty kwitnie od kwietnia do czerwca. Jego kwiaty mają barwę żółtą. Są dość drobne ale to głównie one stanowią o ozdobie wilczomlecza. Ma także seledynowe podkwiatki. Wysokość jaką osiąga to 15 - 25 cm. Najlepiej rośnie na podłożu mineralnym, żwirowym w niezbyt wilgotnej glebie.

Wilczomlecz pstry należy do rodziny wilczomleczowatych. Rozpoczyna kwitnienie w maju. Kwiaty są rozdzielnopłciowe, drobne ale z okazałymi przysadkami. Posiada także seledynowe podkwiatki. Wysokość jaką osiąga ta roślina to 50 cm. Najlepsze podłoże to podłoże żwirowe oraz niezbyt wilgotna gleba.

Wilczomlecz migdałolistny należy do rodziny wilczomleczowatych. Rozpoczyna kwitnienie w maju. Jego kwiaty są koloru żółtego. Są nieduże ale stanowią o ozdobie wilczomlecza. Posiada także seledynowe podkwiatki. Wysokość jaką osiąga ta roślina to 50 cm.